Tavsiyeler

Giriş

Şöyle bir “Giriş” başlığı atayım da, millet nooluyo diye şaşırıp kalmasın istedim, bir önsöz olduğu anlaşılsın bu metnin.

İnsan beyni, yaratıcılık ve bilinç gibi konuları temel konu olarak belirleyen bir blog yazmak, aslına bakarsanız oldukça zor bir iş.

Çünkü, neresinden tutsanız elinizde kalıyor, ne yazarsanız yazın eksik kalmış gibi hissediyorsunuz. Elbette, bazen yazdıklarınızın doğruluğundan bile şüpheye düşebiliyorsunuz.

Bu yüzden, ben kendimce bu konuda güvenilir bulduğum bir çok periyodik yayını takip etmeye, konuyla ilgili kitaplar bulup, yeni yeni şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Ama elbette zavallı bir kul olarak, gücüm ve kafam ancak belli bir kısmını anlayıp işliyor, daha sonra daha da azını yazı olarak buraya taşıyabiliyorum.

O yüzden, düşündüm ki sizler de beyin ve yaratıcılık konusunda güvenilir bulduğunuz, size yeni şeyler öğreten, ufuk açıcı olduğuna inandığınız kitapları veya benzer kaynakları bu sayfaya yazsanız, güzel ve işe yarar bir liste oluşturabiliriz.

Ben, elbette ilk adımı atacak ve bendeki bazı kitapları yorum olarak aşağıya liste halinde girmeye başlayacağım. Ortak bilgi havuzumuza ilk sıvayı vuracağım.

Haydi! Bu konuyla gerçekten ilgilenen insanların değer verdiği, boş olmayan ve yararlı bir liste oluşturalım birlikte!