Kısa Öyküler

Son yıllarda yazdığım bir kaç tane kısa öykü, internette çeşitli sayfalarda zaten duruyordu. Ben de bari derli toplu dursunlar dedim. Bu sayfanın da kısa öyküsü budur. Sanırım yeterince kısa.

Buradaki dört öykünün çok iyi olduklarını düşünmüyorum, hatta belki bir iki tanesinin basbayağı kötü olduğu fikrinde bile olabilirim. Fakat son iki üç senedir vakit buldukça öykü yazmaya çalıştım (şu sıralar pek bulamıyorum). Öykü yazmak gerçekten çok zor bir iş, kısa sürede insanlara etkileyici bir kurguyu anlatıp, bir atmosferin içine sokmak, onlara bunu inandırıp beğendirmek, üstelik bunu sadece yazıyla, yani günümüzün video, resim, oyun vb. uygulamalarını kullanmadan yapmak bana inanılmaz etkileyici geliyor. Kendim güzel bir öykü okuduğumda, başka herhangi bir şeyde tatmadığım hisleri tadıyor, başka birşeyin vermediği bir ruh haline giriyorum; bu bakımdan kısa öyküler benim için birer “büyü” gibiler, etkilerinden uzunca bir süre çıkamıyorum.

İşte bu nedenle uğraşıp duruyorum öykü yazmaya. Daha başka yazdıklarım da var, ama burada gördükleriniz hasbel kader internette bazı sayfalara gönderdiğim dolayısıyla artık “internete düşen” öyküler. İçlerinde bir iki tanesinin benim için o bahsettiğim özel havayı yakaladığını sanıyorum, ama kendim elbette ki bilemem, belki de uyduruyorumdur.

Neyse, umarım seversiniz ve fikirlerinizi eksik etmezsiniz benden.

———————————————————-

Öyküler

 

Adınız (gerekli)
Email adresiniz (bu da gerekli)
Kompozisyon başlığınız

Maruzatınız ve dertleriniz