İzlememeniz gereken bir video

Henüz internette başka bir yerde karşınıza çıkmamışsa, aşağıdaki videoyu izlemenizi cidden tavsiye etmiyorum. Kesinlikle seyretmeyin. Neden  izlememeniz gerektiğini şu iki nedenle açıklamaya çalışayım:

1. İçinde yer alan bazı görüntüler (bazı hayvansal ürünlerin nasıl üretildiğine ilişkin vb.) herkesin midesinin kaldıracağı, rahatlıkla izleyebileceği görüntüler olmayabilir (aslında basbayağı değil),

2. Daha da önemlisi, bu altı dakikalık kısa video (aslında daha uzun süreli bir belgeselden kısa bir bölüm bu), bu sistemin içinde yer aldığınızdan dolayı, süresi kişiden kişiye farklılık gösteren bir “kendinden iğrenme” ya da “derin utanç duyma” hallerine neden olabilir.

Eğer hala izlemek isteyen varsa, video aşağıda. Ben yararlı olduğunu düşündüğüm için siteye ekliyorum, ama dediğim gibi bu sizin de seyretmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. İnternette kaşılaştığımız her önümüze gelen şeyi açmamız gerektiğini, hepimiz bugüne kadar yeterince tecrübe ederek  öğrendik sanırım.

Gereken uyarıları yaptığım konusunda içim rahat artık.

Eğer bu belgesel hakkında hala daha fazla bilgi edinmek isteyen varsa, film hakkında daha geniş bilgiyi şu linkte bulabilir.